رضا پهلوی
رضا پهلوی: برخورد زشت با زنان در مشهد، روزی تاریک را برای ورزش و فوتبال ایران رقم زد

شاهزاده رضا پهلوی: برخورد زشتی که در مشهد، پشت درهای بسته استادیوم فوتبال، با زنان تماشاگر رخ داد، روزی تاریک را برای ورزش و فوتبال ایران رقم زد.

رضا پهلوی:برخورد زشت با زنان در مشهد، روزی تاریک را برای ورزش و فوتبال ایران رقم زد

شاهزاده رضا پهلوی با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ورزش ایران را به گروگان گرفته و اجازه ورود زنان، نیمی از جمعیت ایران، به استادیوم‌ فوتبال را نمی‌دهد، گفت: برخورد زشتی که در مشهد، پشت درهای بسته استادیوم فوتبال، با زنان تماشاگر رخ داد، روزی تاریک را برای ورزش و فوتبال ایران رقم زد.

بیانیه شاهزاده رضا پهلوی یک روز پس از ممانعت از ورود زنان به ورزشگاه مشهد در دیدار تیم های ملی فوتبال ایران با لبنان و حمله به زنان با اسپری فلفل منتشر شد.

شاهزاده رضا پهلوی افزود:برای من که از نوجوانی فوتبال بازی کرده‌ام و هوادار همیشگی تیم‌های ورزشی ایران در رقابت‌های بین‌المللی بوده‌ام، آنچه فراتر از برد و باخت‌های ورزشی اهمیت دارد، روح ورزش است که با هرگونه تبعیض، نژادپرستی و اجبار و دخالت سیاسی در تضاد است.

در برابر تبعیض و آپارتاید در کنار هم بایستید

وی گفت: فوتبال ایران امروز در آستانه تعلیق و محرومیت از جام جهانی است همانطور که پرسپولیس و تاج از مسابقات آسیایی محروم شدند و مسئولیت این محرومیت فقط بر عهده جمهوری اسلامی است.

شاهزاده رضا پهلوی در پایان این بیانیه خطاب به مردم ایران گفت: در برابر تبعیض و آپارتاید در کنار هم بایستید، دعلیه واپس‌گرایی و زورگویی بایستید، علیه دخالت‌های سیاسی و امنیتی و نظامی در ورزش بایستید..

شاهزاده رضا پهلوی افزود: ورزش و ورزشکاران ایرانی شایسته بهترین امکانات وجایگاه‌ها هستند. جمهوری اسلامی می رود و روزهای خوب ورزش ایران دوباره باز می‌گردد و همه با هم باید برای تحقق هرچه زودتر آن تلاش کنیم.