رئیس سازمان نظام پزشکی ایران : تاریخ خرید واکسن کرونا را تعیین کنید

رئیس سازمان نظام پزشکی ایران ، محمدرضا ظفرقندی نامه ای به وزیر بهداشت ایران ، سعید نمکی فرستاد و در آن خواستار تعیین زمان واکسیناسیون واکسن کرونا شد و بر لزوم تسریع در خرید واکسن تأکید کرد.

ظفرقندی در پیام خود افزود: شیوع ویروس کرونا در جهان و کشور صدمات جبران ناپذیری به سلامت و معیشت مردم وارد کرده است.

وی با تأکید بر لزوم توجه به زمان در کنترل بیماری و شروع واکسیناسیون ، افزود: سازمان نظام پزشکی به عنوان نهادی مرجع اتحادیه آمادگی خود را برای ارائه و ارائه خدمات واکسیناسیون به مردم و کادر پزشکی اعلام می کند.

رئیس سازمان نظام پزشکی ایران ادامه داد: با توجه به تولید واکسن و آغاز استفاده از آن در کشورهای مختلف ، لازم است تمام تلاش خود را معطوف خرید هر چه سریعتر واکسن و شروع واکسیناسیون افراد در مدت زمان مشخص کنیم.

تعدادی از مقامات اتحادیه و همچنین رئیس کمیته کنترل ویروس کرونا در تهران از دولت خواسته بودند که به منظور تهیه و توزیع واکسن کرونا اقدامات سریع را انجام دهد.

وزیر بهداشت پیش از این گفته بود: “با دستور صریح رئیس جمهوری ، موضوع تهیه واکسن از خارج با وجود تحریم ها و لغو محدودیت های واردات با جدیت پیگیری می شود و به زودی واکسن های وارداتی برای گروه های آسیب پذیر وارد می شود.”

وی در پایان گفت: خوشبختانه با دستور صریح رئیس جمهور موضوع تهیه واکسن از خارج با وجود تحریم ها و مشکلات انتقال پول با جدیت پیگیری می شود و مشکل حل می شود.
واکسن های وارداتی به زودی برای تزریق گروه های آسیب پذیر در دسترس خواهد بود.
همچنین در آینده بسیار نزدیک واکسیناسیون محلی به عنوان یک افتخار ملی به مردم داده می شود.