خودکشی
خودکشی شش کودک در ایران!

خودکشی شش کودک در ایران؛ تنها در یک هفته حداقل سه کودک در مناطق کردنشین ایران و دو کودک دیگر در کهگیلویه و بویر احمد با خودکشی به زندگی خود پایان داده‌اند.

خودکشی شش کودک در ایران

هویت سه کودکی را که در هفته پایانی تیرماه در مناطق کردنشین خودکشی کردند، روژین صفری ۱۵ ساله اهل جوانرود، مرشد خاصی ۱۳ ساله ‌اهل کرمانشاه و کانی امین عشایری ١٥ ساله اهل پیرانشهر است.

پیش از سایت حقوق بشر هارانا گزارش داده بود که یک نوجوان ۱۷ ساله به نام آریان (آریا) خانی در ۲۲ تیر ماه با مصرف قرص های ضد بارداری و دو کودک ۱۴ و ۱۵ ساله از دهدشت در کهگیلویه و بویار احمد در تاریخ ۲۸ تیر از طریق حلق‌آویز کردن در جنگل‌های اطراف این شهرستان اطلاع‌رسانی کرده بود

خودکشی شش کودک در ایران

هارانا هویت این نوجوانان را امیررضا محسنیا و فرشید جوادی‌مهراعلام کرد و گفت: سه ماه پیش دختری ۱۴ ساله از همین خانواده به دلیل ناتوانی پدرش برای خرید گوشی تلفن همراه خودکشی کرد.

بر اساس آمار سازمان پزشکی قانونی، نسبت نوجوانان ایرانی در خودکشی سالانه بیش از ۷ درصد است. با این حال، به نظر می رسد که تعداد خودکشی های نوجوانان در سال های اخیر به دلیل افزایش فشارهای اقتصادی و اجتماعی افزایش یافته است.

نتایج تحقیقاتی که قبلا توسط انجمن دفاع از حقوق کودک انجام شده بود نشان می‌داد که ۲۵۰ کودک در فاصله سال‌های ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۹ در ایران خودکشى کرده‌اند.