خانواده پهلوی

یک روز پس از سخنرانی ولیعهد ایران، شاهزاده رضا پهلوی، علی خامنه‌ای نسبت به بازگشت خاندان سلطنتی هشدار داد و بازگشت به خانواده پهلوی را “بازگشت به ارتجاع” خواند.

رهبر جمهوری اسلامی همزمان با مراسم سالگرد مرگ روح‌الله خمینی، تبعیت کردن از سبک زندگی غربی در سیاست و سبک زندگی را ارتجاعی توصیف کرد.

شاهزاده رضا پهلوی، ولیعهد ایران، دیروز اعلام کرد که رژیم جمهوری اسلامی رفتنی است و تاکید کرد که مردم اکنون بیش از هر زمان دیگری برای تغییر آماده هستند.

خامنه ای در پاسخ به اظهارات شاهزاده رضا پهلوی گفت: «در دوران خانواده پهلوی سبک زندگی غربی حاکم بود. انقلاب آن را پس زد. هر کسی که به سمت زندگی و فرهنگ غربی برود مرتجع است. نگذارید کشورتان به سمت ارتجاع برود».

خامنه‌ای روز شنبه در مدفن خمینی سخنرانی داشت

وی افزود: «مهم ترین امید دشمنان به اعتراضات مردمی است اما این محاسبه غلط است. مهم‌ترین امید دشمنان برای ضربه زدن به کشور امید بستن به اعتراضات مردمی است. امیدشان به این است که با کار روانی و فعالیت اینترنتی و فضای مجازی و با پول و مزدور پروری، مردم را در مقابل جمهوری اسلامی قرار دهند».

خامنه‌ای همچنین به آمریکا حمله کرد و تاکید کرد که از مخالفان و معترضان حمایت می کند و گفت: «آمریکایی‌ها مشاورانی دارند که ایرانیان خائن هستند و آن بیچاره‌ها هم طبق مشورت آنها عمل می‌کنند و شکست می‌خورند».

وی اظهار داشت: «عده‌ای در فضای مجازی می‌خواهند وانمود کنند کشور به بن‌بست رسیده است. نمی‌دانم پول می‌گیرند یا از روی غفلت این کار را می‌کنند. نگذارید آنها مردم را مأیوس کنند».