حکم حبس و محرومیت از کار برای افشاگر قتل کودک‌همسر در لرستان؛ سینا قلندری، خبرنگار محلی لرستان روز دوشنبه ۱۰ مرداد در توییتر خود اعلام کرد که یک سال پس از افشای قتل همسر یک کودک، وی به ۲۷ ماه حبس تعزیری و دو سال محرومیت از فعالیت رسانه‌ای محکوم شد.

حکم حبس و محرومیت از کار برای افشاگر قتل کودک‌همسر در لرستان

آقای قلندری از خبرنگاران محلی استان لرستان خبر قتل مبینا سوری نوجوان ۱۶ ساله را که اوایل شهریور سال گذشته توسط همسر و اعضای خانواده اش کشته شد را اعلام کرد.

وی در پایان این ماه در گفت و گو با روزنامه همدلى گفت که در پی شکایت خانواده مقتول و متهم پرونده قتل خانم سوری دستگیر و پس از ۱۱ روز با قرار وثیقه آزاد شده و در طول بازداشت دست به اعتصاب غذا زده است.

در همین زمینه، روزنامه ایران روز یکشنبه نوشت: با گذشت ۱۱ ماه از قتل یک زن کودک به دست شوهر طلبه‌اش در لرستان، قاتل او همچنان آزاد است، اما خبرنگاری که خبر این قتل را منتشر کرد قرار است راهی زندان شود.

سینا قلندری؟

سینا قلندری دوشنبه شب گذشته در توییتر خود نوشت: من سینا قلندری هستم، به ۲۷ ماه حبس تعزیری و ۲ سال محرومیت از فعالیت رسانه‌ای محکوم شده‌ام؛ این در حالی است که دادستان پرونده با من به عنوان قاتل موافقت کرده‌اند. به قتل همسرش اعتراف کرد!» فقط به این دلیل که سال گذشته قتل مبینا سوری به دست شوهرش را فاش کردم.