نایب رییس مجلس
علی مطهری

علی مطهری، نایب رییس سابق مجلس با حمله به دولت فعلی و سیاست های اقتصادی ابراهیم رئیسی اظهار کرد که ما استاد از دست دادن فرصت‌ها هستيم.

 نایب رئیس سابق مجلس ایران در یادداشتی در روزنامه اعتماد نوشت: «اگر در روند تصمیم‌گیری‌های‌مان در مسائل حیاتی کشور از ابتدای انقلاب تاکنون دقت کنیم، درمی‌یابیم که سیاست ما سیاست دیوارخوری بوده است».

وی ادامه داد: «در واقع ما استاد از دست دادن فرصت‌ها هستیم تا به دیوار بخوریم و این به دیوار خوردن‌ها به قیمت تحمیل سختی‌های غیرضروری بر مردم و لاجرم فقر و تنگدستی آنهاست». 

مطهری همچنین از عملکرد دولت در پی بحران مواد غذایی و بالا رفتن قیمت جهانی آن که پس از حمله روسیه به اوکراین رخ داد، انتقاد کرد و نوشت: «یک نمونه آن، همین آزاد کردن قیمت‌هاست که در شرایط ثبات نسبی اقتصاد کشور دست به این کار نزدیم و حالا در شرایط تحریم و بالا رفتن قیمت جهانی مواد غذایی در اثر جنگ اوکراین و افزایش قاچاق این مواد به کشور‌های همسایه و نیز کسری بودجه دولت، مجبور به انجام آن هستیم و طبعا مردم باید فشار اقتصادی دیگری را تحمل کنند». 

وی اضافه کرد: « دولت چاره‌ای جز اجرای این اصلاح اقتصادی ندارد و البته همه باید او را کمک کنیم. سخن در این است که زمانی طرح‌های حیاتی کشوری را اجرا می‌کنیم که مجبور شده و به دیوار خورده‌ایم. گذشته گذشت، ولی برای آینده عبرت بگیریم».