حمله سایبری

یک منبع آگاه جزئیات حمله سایبری به سیستم اطلاعاتی سدهای کشور را اعلام کرد و نسبت به عواقب این هک هشدار داد.

یک منبع رسمی در دولت جمهوری اسلامی اعلام کرد که طی دو هفته گذشته سیستم‌ های مربوط به جمع آوری و ارزیابی ذخایر سدهای کشور به طور کامل قطع شده است.

این منبع دولتی با بیان اینکه سیستم اطلاعات سدهای دولتی طی دو هفته گذشته بیش از یک بار هک شده است، و گفت که سیستم های مربوط به جمع آوری و ارزیابی حجم ذخایر سدهای دولتی به طور کامل تفکیک شده است.

وی فاش کرد که هر بار که هکرها به سیستم سدها نفوذ می کردند، مقامات نمی توانستند به میزان ذخایر سدهای کشور دسترسی پیدا کنند.

این منبع تایید کرد که این حملات سایبری همچنان ادامه دارد، به نحوی که هکرها صبح امروز حمله سایبری را انجام دادند و کارمندان این شرکت مدیریت منابع آب نتوانستند به فضای مجازی دسترسی پیدا کنند.

وی اظهار کرد: «امروز حتی دسترسی کارکنان شرکت مدیریت منابع آب نیز به فضای مجازی از جمله نرم‌افزار واتس آپ که تا پیش از این کارکنان شرکت برای برای انتقال اطلاعات استفاده می‌کردند نیز از بین رفته است».

این منبع آگاهی دولتی هشدار داد که اگرچه مسئولین بخش انفورماتیک شرکت مدیریت منابع آب خبر حمله سایبری را تاکید نمی‌ کنند اما شرایط بوجود آمده نشان دهنده قوت گرفتن حمله سایبری است.