حمله به سفارت ایران در پاریس با کوکتل مولوتوف: گزارش جدید رسانه فرانسوی
حمله به سفارت ایران در پاریس با کوکتل مولوتوف: گزارش جدید رسانه فرانسوی

یک رسانه فرانسوی گزارش داد که این حمله با استفاده از “کوکتل مولوتوف” صورت گرفته بود.

حمله به سفارت ایران در پاریس با کوکتل مولوتوف: گزارش جدید رسانه فرانسوی

در صبح روز ۱۸ شهریورماه، سفارت ایران در منطقه شانزدهم پاریس مورد حمله قرار گرفت و ورودی بخش کنسولی این سفارت به آتش کشیده شد. آثار حمله به وضوح در ورودی ساختمان قابل مشاهده بود. علاوه بر این، بخش‌هایی از دیوار بیرونی بخش کنسولی نیز به دلیل دود آتش تیره‌رنگ شده بود. این حمله باعث تخریب و آسیب به تجهیزات و ساختمان کنسولی سفارت ایران در پاریس شد.

ساعاتی پس از انتشار خبر حمله به سفارت ایران، مرکز رسانه قوه قضائیه ایران، این حمله را به اعضای “سازمان مجاهدین خلق” نسبت داد. همچنین، خبرگزاری دولتی ایرنا در شب همان روز از یک سخنگوی سفارت ایران در پاریس گزارش داد که وضعیت سفارت‌خانه در حال حاضر “تحت کنترل است” و عوامل حمله به سفارت‌خانه “تحت تعقیب” قرار دارند.

عاملان این حمله

خبرگزاری ایرنا، بر اساس اظهارات رایزن سفارت ایران، عاملان این حمله را به عنوان “افرادی ناشناس” توصیف کرد، اما آن‌ها را به “گروه‌های معاند و ضد انقلاب” منتسب نمود. بر اساس گزارش ایرنا، مهاجمان با استفاده از “به آتش کشیدن چند لاستیک” به در ورودی ساختمان بخش کنسولی سفارت وارد شدند و باعث “آسیبی جزئی” به ساختمان شدند.

در تاریخ ۱۷ سپتامبر، رسانه فرانسوی “اکتو” گزارشی منتشر کرد که با گزارش رسمی رسانه دولتی ایران مغایر بود و اعلام کرد که حمله به کنسولگری با استفاده از پرتاب کوکتل مولوتوف صورت گرفته بود.

 

حمله به سفارت ایران در پاریس!