استقلال و پرسپولیس
حذف تیم‌های استقلال و پرسپولیس از لیگ قهرمانان آسیا؟!

گمانه زنی های رسانه ای در داخل ایران حاکی از احتمال بالای حذف تیم‌های استقلال و پرسپولیس از لیگ قهرمانان آسیا به دلیل «مشکلات مالی» و «عدم دریافت مجوز حرفه ای سازی» دارد.

حذف استقلال و پرسپولیس از لیگ قهرمانان آسیا؟!

حذف تیم‌های استقلال و پرسپولیس از لیگ قهرمانان آسیا؛ گمانه زنی های رسانه ای در داخل ایران حاکی از احتمال بالای حذف تیم‌های استقلال و پرسپولیس از لیگ قهرمانان آسیا به دلیل «مشکلات مالی» و «عدم دریافت مجوز حرفه ای سازی» دارد.

خبرگزاری مهر در گزارشی از قطعی شدن حذف دو تیم خبر داد و نوشت: «قرار است سه تیمی که مجوز حرفه‌ای دریافت کرده‌اند راهی مسابقات شوند».

حسین شریفی، سخنگوی فدراسیون فوتبال ایران به خبرگزاری دولتی ایرنا گفت: فدراسیون فوتبال هنوز از فدراسیون فوتبالدر اختیار فدراسیون فوتبال ایران قرار نگرفته و اعضای آن تا امشب برای صدور رای نهایی زمان دارند.

کسب مجوز حرفه ای یکی از مهم ترین شرایط کنفدراسیون فوتبال آسیا برای حضور در لیگ قهرمانان اروپا است.

لیگ قهرمانان آسیا

فدراسیون فوتبال ایران پیش از این در نامه ای به این کنفدراسیون خواستار زمان بیشتر برای حل مشکلات مالی و غیره کرده بود.

در این نامه به مشکلات ناشی از تحریم ها اشاره شده و از کنفدراسیون فوتبال آسیا خواسته شده تا به استقلال و پرسپولیس فرصت تسویه حساب با طلبکاران خود بدهد، اما برخی رسانه های داخلی با توجه به سابقه طولانی و طرح هر ساله این مسائل، پاسخ کنفدراسیون به نامه‌ فدراسیون فوتبال ایران این بار منفی باشد.