حادثه هولناک/ مرگ فجیع یک زن قربانی کودک‌همسری در خوی!
حادثه هولناک/ مرگ فجیع یک زن قربانی کودک‌همسری در خوی!

حادثه هولناک/ مرگ فجیع یک زن قربانی کودک‌همسری در خوی؛ گزارشی که در روزنامه شرق منتشر شده است، درباره مرگ فجیع یک زن جوان در قطورخوی است که توسط روزنامه تایید شده است.

حادثه هولناک/ مرگ فجیع یک زن قربانی کودک‌همسری در خوی!

براساس این گزارش، بعد از انتشار ویدیوهایی از این زن، پدر و برادرش او را که جلوی چشم فرزندان و همسرش التماس می‌کرده و درخواست کمک داشته به خانه پدری می‌برند و بعد از ضرب و شتم فراوان، موهای سرش را می‌تراشند.

بر اساس گزارش روزنامه شرق، حدود سه و نیم صبح پس از این حادثه، خبر “خودکشی” زنی که قربانی کودک‌همسری بوده به امام جماعت روستا اطلاع داده شده است. در حال حاضر، هیچ کس از پاسخ مقامات پزشکی قانونی در مورد علت مرگ این زن مطلع نیست.

اتفافات مرگبار علیه زنان در ایران

در یک سال گذشته ، گزارش های زیادی درباره خشونت علیه زنان و قتل های ناموسی در ایران گزارش شده است ، از جمله سر بریدن رومینا اشرفی ، دختر ۱۳ ساله توسط پدرش ، و قتل ریحانه امیری ، ۲۲ ساله – به دست پدرش با «میله آهنی» و کشتن فاطمه فرحی در آبادان توسط شوهرش که پسر عموی او نیز بود ، یاد کرد.

در پی این اتفافات مرگبار علیه زنان در ایران ، دیده بان حقوق بشر ، آذر ۹۹ ، خواستار اصلاح و تصویب لایحه منع خشونت علیه زنان از سوی حكومت ايران در اسرع وقت شد