امير عبداللهيان
جزييات آخرین تحولات مذاکرات وین؛ آیا ایران به توافق با آژانس رسید؟

امیرعبداللهیان: شب گذشته به توافق خوبی با آژانس دست یافتیم که می تواند برخی از نگرانی های درباره برنامه هسته ای ایران را برطرف کرده و منجر به همکاری بیشتر متقابل با آژانس شود.

جزييات آخرین تحولات مذاکرات وین؛ آیا ایران به توافق با آژانس رسید؟

 جزييات آخرین تحولات مذاکرات وین؛ وزیر امور خارجه: به توافق خوبی با آژانس رسیدیم؛ امیرعبداللهیان: شب گذشته به توافق خوبی با آژانس دست یافتیم که می تواند برخی از نگرانی های درباره برنامه هسته ای ایران را برطرف کرده و منجر به همکاری بیشتر متقابل با آژانس شود.

در حال حاضربر روی ۲ سری از متون گفت‌وگو می‌شود. متن اول حاصل شش دور اول مذاکرات است. در عین حال، طرف‌های مقابل توافق کردند که متون پیشنهادی جدید برای ایران روی میز باشد تا از بحث همه این‌ها یک متن جمع‌بندی شده واحد به دست آید. این فرآیند باید منجر به بازگشت طرف مقابل به تعهدات خود شود.

ایران با نصب دوباره دوربین‌های آژانس در مجتمع سانتریفیوژسازی موافقت کرد

ایران برای بازگرداندن دوباره اعتماد آژانس اتمی چه کرد؟

ساعتی پس از آنکه وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در امروزاعلام کرد که «توافق خوبی با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی» حاصل شده است، یک سایت نزدیک به شورای عالی امنیت ملی ایران اعلام کرد که تهران با نصب دوباره دوربین در مجتمع تسا موافقت کرده است.

سایت «نورنیوز» نزدیک به دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران روز چهارشنبه نوشت: «ایران در اقدامی داوطلبانه به آژانس اجازه داد دوربین‌های آسیب‌دیده را با دوربین‌های جدید جایگزین کند».