جزئیات کشته شدن دختر دانشجو به دست مأموران حکومتی در شهر بروجرد
جزئیات کشته شدن دختر دانشجو به دست مأموران حکومتی در شهر بروجرد

سازمان حقوق بشری هه‌نگاو، امروز اول بهمن ۱۴۰۲، اطلاعات تازه‌ای را درمورد کشته شدن یک دختر دانشجو به دست مأموران حکومتی در شهر بروجرد منتشر کرده و هویت او را آناهیتا امیرپور، اهل کوهدشت اعلام کرده است.

جزئیات کشته شدن دختر دانشجو به دست مأموران حکومتی در شهر بروجرد

فرماندار بروجرد در استان لرستان، روز جمعه ۲۹ دی تأیید کرد که ماموران انتظامی این شهرستان به سمت یک خودروی پژو ۲۰۶ تیراندازی کردند که در جریان آن یک نفر کشته شده است.

بر اساس گزارش هه‌نگاو، تیراندازی روز جمعه در بروجرد توسط مأموران لباس شخصی اداره اطلاعات انجام شده و در جریان آن آناهیتا امیرپور، دانشجوی ترم اول رشته تربیت‌ بدنی دانشگاه آزاد بروجرد در دم جانش را از دست داده است.

این گزارش افزوده یک شهروند دیگر به نام م. جلایی‌فر اهل بروجرد و راننده اتومبیل هم که وی نیز دانشجو بوده، به شدت مجروح شده و هم‌ اینک در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان شهید چمران شهر بروجرد، تحت مراقبت‌ است.

هه‌نگاو به نقل از یک منبع مطلع در شرح رویداد نوشته که بعد از آنکه نیروهای لباس شخصی اداره اطلاعات به سوی اتومبیل این دو دانشجو هجوم می‌برند و از آنها می‌خواهند که اتومبیل را متوقف و پیاده شوند. از آنجایی که این افراد لباس شخصی بر تن داشته‌اند، راننده ترسیده و اقدام به فرار کرده که در پی آن نیروهای لباس شخصی اداره اطلاعات اتومبیل این دو جوان را به رگبار بسته‌اند.

این سازمان حقوق بشری همچنین از فشار نهادهای امنیتی بر خانواده دو دانشجوی مذکور برای جلوگیری از اطلاع‌رسانی خبر داده است.

گفتنی است که مسلم مرادی، فرماندار بوشهر، روز جمعه گذشته در گفت‌گو با رسانه‌ها مدعی شده بود که سرنشینان این خودرو به اخطارهای پلیس توجه نکرده و به این دلیل هدف گلوله قرار گرفته بودند.

او همچنین در اظهاراتی بی ارتباط گفته بود: پیرو ترور‌های عوامل وابسته به استکبار جهانی در کرمان و سیستان و بلوچستان و نیز مقابله قاطع با سارقین، نیرو‌های نظامی و انتظامی طی روز‌های اخیر به منظور بررسی، رصد و برخورد با هرگونه تحرکات برهم زنندگان امنیت جامعه در آمادگی کامل بسر می‌برند.