جزئیات انفجار

در نخستین دقایق بامداد شنبه، ۱۹ تیر، يک انفجار مهیب در تهران در مجاورت ساختمان مرکزی صدا و سیما و سازمان گسترش و نوسازی صنایع و برنامه هسته‌ای رخ داد.

بسیاری از شهروندان گفتند که در اولین دقایق بامداد شنبه، دو صدای مهیب انفجار به فاصله چند ثانیه لرزش این انفجار را حس کرده‌ اند.

شایان ذکر است که سازمان گسترش و نوسازی صنایع در برنامه های هسته ای، موشکی و هوافضای ایران با سازمان انرژی اتمی، سپاه پاسداران و وزارت دفاع همکاری می کند.

جلال ملکی، سخنگوی آتش‌نشانی تهران، گفت که پس از شنیدن صدای مهیبی در منطقه ای که پارک “ملت” واقع شده است، تعداد زیادی از شهروندان با آتش نشانی تماس گرفتند.

  •  انفجار ناشناس!

 

وی اظهار داشت: «تماس های مردمی با سازمان آتش‌نشانی گرفته شده که دو ایستگاه را به محل حادثه اعزام کرده است اما آتش نشانان هنوز اثری از وقوع حادثه مشاهده نکردند».

معاون استاندار تهران در امور امنیتی، حمیدرضا گودرزی، گفت: «من در محل حادثه هستم، فقط یک انفجار مهیب در داخل پارک ملت رخ داد».

وی تأکید کرد که استانداری در حال بررسی علت این حادثه است و پس از اطمینان تحقیقات اطلاعات به مردم را ارائه می دهد.

با گذشت بیش از ساعت ها از انفجار،  هنوز علت وقوع این حادثه مشخص نیست؛ در حالی که تلویزیون ایران فقط به وقوع یک انفجار ناشناس در پارک ملت اشاره کرد.