تد کروز
جدال توییتری تد کروز و سعید خطیب‌زاده

جدال توییتری تد کروز و سعید خطیب‌زاده تد کروز، سناتور جمهوری‌خواه از ایالت تگزاس روز سه‌شنبه به توئیت سعید خطیب زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران، پاسخ داد که در آن گفته بود رئیس‌جمهور جمهوری‌خواه از هرگونه توافق آینده با ایران که مورد تایید کنگره نباشد خارج می‌شود.

جدال توییتری تد کروز و سعید خطیب‌زاده

جدال توییتری تد کروز و سعید خطیب‌زاده؛ سخنگوی وزارت امور خارجه ایران، پاسخ داد که در آن گفته بود رئیس‌جمهور جمهوری‌خواه از هرگونه توافق آینده با ایران که مورد تایید کنگره نباشد خارج می‌شود.

نخست، تد کروز روز یکشنبه در واکنش به اخبار مربوط به رویکرد جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا در قبال توافق هسته ای ایران نوشت که آقای بایدن هیچ اختیار قانونی برای تضمین عدم خروج ایالات متحده از توافق هسته ای ایران در آینده ندارد، مگر اینکه است. این توافق باید به تصویب مجلس سنا برسد و به معاهده تبدیل شود.

سناتور جمهوری خواه به صراحت گفت که جو بایدن می دانست که این اتفاق نخواهد افتاد و او و صد در صد از هر رئیس جمهور جمهوری خواه آینده را پاره خواهدد داد

تد کروز: رئیس جمهوری ما آیت‌الله (ولی‌فقیه)‌ نیست

در واکنش به توئیت تد کروز، سعید خطیب زاده روز دوشنبه در توئیتی نوشت که اظهارات این سناتور جمهوریخواه «اعتراف» به «یاغی بودن» آمریکا است.

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در ادامه گفت که این به عهده رئیس جمهور آمریکا است که جامعه بین المللی از جمله همه اعضای توافق هسته ای ایران موسوم به برجام را قانع کند که امضای او برای اجرای این توافق در آینده «معنا» دارد.

تد کروز در واکنش به توئیت سعید خطیب زاده نوشت: «البته سخنگوی رژیم تروریستی ایران معتقد است که با اجرای قانون اساسی آمریکا یک کشور یاغی می‌شود. اما رییس جمهوری ما آیت‌الله (ولی‌فقیه)‌ نیست

وی افزود: او نمی تواند مخالفان سیاسی را بکشد یا زندانی کند و بله، رئیس جمهوری جمهوری‌خواه در آینده هر توافقی با ایران را که معاهده نشده باشد پاره خواهد کرد.