مسافران مشکوک به كرونا

محمدحسن ذیبخش، سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرد که مسافران مشکوک به كرونا در پروازها از سایر مسافران جدا شده اند.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری اظهار داشت که هدف این تصمیم تأیید تعهد سازمان به مقررات ابلاغی ستاد مقابله با ویروس کرونا در حمل و نقل هوایی است.

ذیبخش نشان داد که سازمان هواپیمایی کشوری با ارسال نامه ای به شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران، خطوط هوایی و خدمات فرودگاهی، خواستار اخذ کلیه مصوبات ستاد ملی برای مبارزه با کرونا و رعایت مفاد قانون ۱۹۰۰ شد.

وی افزود که در نامۀ سازمان هواپیمایی کشوری همچنین خواستار نظارت موثر و مستمر بر وضعیت سلامت دانش آموز مسافرتی به صورت الکترونیکی هنگام خرید بلیط و هنگام ورود به فرودگاه شد.

این سخنگو همچنین تأکید کرد که مسافران باید هنگام خرید بلیط از احتمال تأخیر در سفر مسافران مشکوک به كرونا و احتمال از دست دادن سفر هوایی مطلع شوند.

وی تأکید کرد که تمام هواپیماهای خطوط هوایی ایران مجهز به تجهیزات حفاظتی شخصی بوده و از  فعال بودن فیلتر هپا اطمینان حاصل کرده و یک بسته بهداشتی شامل ماسک ،دستکش یکبار مصرف و ژل ضد عفونی کننده ارائه می دهد.

ذیبخش همچنین توضیح داد که این بسته بهداشتی به مسافران در هنگام ورود به هواپیما ارائه شده است و گفت که استفاده از ماسک در کابین مسافری هواپیما توسط کلیه مسافران و خدمه پروازی الزام است.