جانباختن یک فوتبالیست ۱۶ ساله به دلیل نبود آمبولانس!
جانباختن یک فوتبالیست ۱۶ ساله به دلیل نبود آمبولانس!

فوتبالیست نوجوان به نام حسام نژادیوسفی در حالی که به دلیل نبود آمبولانس درگذشت.

چطور فوتبالیست نوجوان درگذشت؟

حسام یوسفی فوتبالیست ۱۶ ساله که طی چند روز گذشته در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان امام خمینی بستری بود و در کما قرار داشت. صبح جمعه درگذشت تا فوتبال آبادان باز هم در پی از دست دادن یک فوتبالیست جوان دیگر در شوک فرو برود.

حسام نژادیوسفی در دقیقه ۲۵ دیدار افتتاحیه مسابقات باشگاهی آبادان بین دو تیم کیانوش و پدیده به دلیل شدت گرمای هوا و ساعت نامناسب برگزاری مسابقه از هوش رفت و به دلیل نبود آمبولانس به مرکز درمانی دیر رسید.

این فوتبالیست نوجوان در چند روز گذشته در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان امام خمینی، در حالت اغما قرار داشت.

دولت چیکار کرد تا این مشکل حل کند؟

سال گذشته شهریاری رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در دو نامه جداگانه به رییس جمهوری خواستار رفع مشکل کمبود آمبولانس و پرداخت مطالبات مراکز درمانی شده بود

وی در این نامه نسبت به کمبود آمبولانس هشدار جدی داده و تاکید کرده بود که ادامه این وضعیت موجب نقصان فنی جدی به سیستم امداد رسانی و فوریت های پزشکی می‌گردد که نقش زمان در آن اولویت نخست می‌باشد در صورت عدم رعایت این نکته که از آن به زمان طلایی امداد هم یاد می شود، جان های فراوانی ارزان از دست می رود.

اتفاقی که در این مسابقه افتاد مثال بارزی برای هشدار این نماینده مجلس بود. او خواستار خرید حداقل هزار دستگاه آمبولانس شده بود که با محقق نشدن این خواسته این اتفاق ناگوار برای یک نوجوان کام مردم را تلخ کرد.

لازم به ذکر است از تعداد آمبولانس هایی که موجود هستند هم نیاز به تعمیرات و سازمان اورژانس شدیدا نیاز به نوسازی دارد چرا که بارها شاهد انتشار اخباری مبنی بر ترکیدن لاستیک و فرسودگی خودروهای اورژانس هستیم.