جاذبه‌های طبیعی هیجان‌انگیز تهران: راهنمایی برای گردشگران علاقه‌مند به طبیعت
جاذبه‌های طبیعی هیجان‌انگیز تهران: راهنمایی برای گردشگران علاقه‌مند به طبیعت

جاذبه‌های طبیعی هیجان‌انگیز تهران؛ تهران به عنوان پايتخت ايران، در بين گردشگران بسيار محبوب است. اين شهر با تاريخ و فرهنگ غني، جاذبه هاي طبيعي بي نظير و آثار باستاني باشكوه خود، هر ساله تعداد بسيار زيادي گردشگر را به خود جذب مي كند. در اين مقاله، به بررسي جاذبه هاي هيجان انگيزترين تهران براي طبيعت گردي مي پردازيم.

جاذبه‌های طبیعی هیجان‌انگیز تهران: راهنمایی برای گردشگران علاقه‌مند به طبیعت

۱- پارک ملي شاهكوه:

اين پارک كه در شمال تهران واقع شده است، داراي جنگل هاي بلوط، دلبندان، گردو و… است. در اين پارک مي توانيد با پياده روي در ميان جنگل هاي بلوط به آرامش و آرامش بپردازيد و همچنين شاهد چشمه هاي زيبا و متعدد و همچنين پل هاي قديمي و زيبا باشيد.

روستای شاهکوه در گرگان

۲- پارک ملي لواسان:

اين پارک در شمال شرقي تهران و در ارتفاعات البرز قرار دارد. در اين پارک مي توانيد از زيبايي هاي طبيعي البرز لذت ببريد و با پياده روي در ميان جنگل هاي بلند پايه و پوشيده از برف، به آرامش برسيد.

دریاچه سد لتیان لواسان و تفریحات آن - مجله گردشگری هم اقلیم

۳- پارک جنگلي چيتگر:

اين پارک در شمال تهران و در محدوده كرج قرار دارد. در اين پارک مي توانيد از تنوع گونه هاي درختان و جنگل هاي سرسبز لذت ببريد. همچنين در اينپارک، چشمه هاي زيبا و گردشگاه هاي روستايي را تجربه كنيد.

پارک چیتگر تهران کجاست ؟ + آدرس و مشخصات دریاچه چیتگر +عکس | بام تهران

۴- پارک جنگلي دهكده لوزان:

اين پارک در شمال تهران و در محدوده كرج قرار دارد. در اين پارك مي توانيد از طبيعت زيباي پيراموني لوزان لذت ببريد و با پياده روي در ميان جنگل هاي سرسبز و نفس گير، به آرامش برسيد.

پارک جنگلی لوزان؛ آدرس، تلفن، ساعت کاری، تصاویر و نظرات کاربران | نقشه و  مسیریاب بلد

۵- پارک جنگلي دارآباد:

اين پارک در شمال تهران و در محدوده كرج قرار دارد. در اين پارک مي توانيد از تنوع گونه هاي درختان و جنگل هاي بلند پايه و پوشيده از برف لذت ببريد. همچنين در اين پارک، چشمه هاي زيبا و گردشگاه هاي روستايي را تجربه كنيد.

پارک ساحلی دارآباد - سیری در ایران

۶- تله كابين بام تهران:

اين تله كابين در شهر بزرگ تهران و در محدوده پارك جنگلي جمشيدية واقع شده است. با نشستن در اين تله كابين و صعود به ارتفاعات بلند، مي توانيد چشم انداز فوق العاده زيباي تهران را از بالا ببينيد و لذت ببريد.

تله کابین توچال تهران - مجله گردشگری دوباره سفر

۷- درياچه تجن:

اين درياچه در جنوب تهران و در محدوده شهريار قرار دارد. در اين درياچه مي توانيد با قايق راني، اسكي جنگي، موتور آبي و… لذت ببريد و همچنين از تنوع گونه هاي پرندگان بر روي اين درياچه شگفت زده شويد.

در نهايت، شهر تهران داراي جاذبه هاي طبيعي بي نظيري است كه مي تواند هر سليقه اي را در بر بگيرد. براي طبيعت گردي در تهران، مي توانيد به اين جاذبه هاي هيجان انگيز سفر كنيد و از زيبايي هاي طبيعي ايران لذت ببريد.