تله های انفجاری سوری-ایرانی در مرز اسرائیل

 هواپیماهای جنگی اسرائیلی صبح زود چهارشنبه به مکانهای نظامی در اطراف دمشق تحت کنترل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران و ارتش سوریه حمله کردند. به گفته نیروهای دفاعی اسرائیل (IDF) ، این حملات در پاسخ به تله های انفجاری بود که سربازان اسرائیلی روز سه شنبه در مرز با سوریه کشف کردند.

خبرگزاری دولتی سوریه SANA گفت که در حمله اسرائیل سه سرباز کشته و یک سرباز زخمی شدند. هیچ گزارش فوری از سپاه درباره جراحات گزارش نشده است. دیده بان حقوق بشر سوریه ، یک سازمان مخالف مستقر در انگلیس ، گفت که در مجموع ۱۰نفر در حملات اسرائیل کشته شدند ، برخی از آنها ایرانی بودند. با این حال ، این هنوز تایید نشده است.

به طور کلی ، اسرائیل عمداً مردم را در حملات خود هدف قرار نمی دهد ، بلکه در عوض بر زیرساخت ها تمرکز می کند ، زیرا مشخص شده است که این امر احتمال تلافی جویی توسط ایران و عوامل آن را کاهش می دهد.
ارتش اسرائیل با اشاره به واحد برون مرزی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که سازمان های نماینده ایران در سوریه را پشتیبانی و هدایت می کند ، اعلام کرد: “هواپیماهای نیروهای دفاعی اسرائیل امشب به اهداف نظامی نیروی قدس ایران و ارتش سوریه در سوریه حمله کردند.” ارتش اسرائیل گفت: “در این حمله انبارها ، پایگاه های فرماندهی و مجتمع های نظامی و همچنین باتری های موشک زمین به هوا آسیب دید.”
ارتش گفت حملات هوایی در پاسخ به تله های انفجاری است که روز سه شنبه در مرز کشف کرده و “توسط یک سلول سوری تحت کنترل ایران قرار داده شده است.”
روز سه شنبه ، مهندسان ارتش اسرائیل مواد منفجره را کشف و خنثی کردند. تله های انفجاری در داخل قلمرو تحت کنترل اسرائیل در ارتفاعات جولان جنوبی واقع شده بودند ، اما در طرف حصار امنیتی رو به سوریه ، در منطقه ای که نیروهای اسرائیلی به طور مداوم در حال گشت زنی هستند ، نشان می دهد که این مواد منفجره علیه این سربازان بوده است .
پس از کشف ، وزیر دفاع بنی گانتز و ارتش گفتند که سوریه را مسئول این حادثه می دانند.