ظریف
تشکیل “تیم مشترک قضایی، امنیتی، اطلاعاتی” برای پیگیری پرونده فایل صوتی ظریف

تشکیل “تیم مشترک قضایی، امنیتی، اطلاعاتی” برای پیگیری پرونده فایل صوتی ظریف، سخنگوی دولت حسن روحانی ، اعلام کرد که پرونده ای در دادسرای تهرانو رسیدگی “تیم های تخصصی قضایی ، امنیتی و اطلاعاتی” به انتشارفايل صوتی محمدجواد ظریف تشکیل شده است.

تشکیل “تیم تخصيصى” برای پیگیری پرونده فایل صوتی ظریف

علی ربیعی اعلام کرد که پرونده ای در دادسرای تهرانو رسیدگی “تیم های تخصصی قضایی ، امنیتی و اطلاعاتی” به انتشارفايل صوتی محمدجواد ظریف تشکیل شده است.

براساس گزارش رسانه های ایران ، علی ربیعی روز سه شنبه در یک نشست خبری هفتگی گفت که پرونده ای در دادگاه تهران تشکیل شده است و “تیم های تخصصی از ضابطان وزارت اطلاعات ، سپاه پاسداران ایران ومرجع قضایی در یک تیم مشترک قضایی ، امنیتی و قضایی واطلاعاتى در حال پیگیری پرونده است.

علی ربیعی انتشار این فايل را “توطئه ای علیه دولت و نظام” توصیف کرد

سخنگوی دولت همچنین انتشار این فايل را “توطئه ای علیه دولت و نظام” توصیف کرد.

 

انتشار فایل صوتی گفتگوی محمدجواد ظریف با سعید لیلاز در سیاست ایران بازتاب گسترده ای داشته است.

روز پنجشنبه ، ۹ اردیبهشت ، خبرگزاری ایرنا نوشت که حسام الدین آشنا پس از انتشار این فایل و جنجال هایی که در فضای سیاسی ایران به راه افتاد ، از سمت مدیر مرکز مطالعات استراتژیک ریاست جمهوری “استعفا” كرد.

خبرگزاری تسنیم همچنین به نقل از حسینعلی حاجی دلیگانی ، نماینده شاهین شهر در مجلس ، نوشت كه تعدادی از نمایندگان به قوه قضائیه از حسن روحانی و محمدجواد ظریف شکایت كردند.