تخمین شوکه‌کننده شهردار درنه از تلفات سیل: تا ۲۰ هزار جان باخته شده!
تخمین شوکه‌کننده شهردار درنه از تلفات سیل: تا ۲۰ هزار جان باخته شده!

شهردار شمال شرق لیبی، درنه، تخمین زده است که تعداد کشته شدگان جریان سیلاب اخیر در این شهر ساحلی دریای مدیترانه بین ۱۸ تا ۲۰ هزار نفر باشد.

تخمین شوکه‌کننده شهردار درنه از تلفات سیل: تا ۲۰ هزار جان باخته شده!

عبدالمنعم الغيثی این ارزیابی را در شامگاه چهارشنبه در گفت‌وگو با شبکه العربیه مطرح کرد. این اظهارات او منتشر شده‌اند در حالی که براساس آخرین گزارش طارق الخراز، یک نظامی و همچنین سخنگوی وزارت کشور دولت شرق لیبی، تا این لحظه ۳۸۴۰ تن به عنوان کشته‌ها در شهر درنه ثبت شده است، که از این تعداد ۳۱۹۰ نفر تا روز سه‌شنبه دفن شده‌اند.

هنوز بیش از ۲۴۰۰ نفر به عنوان مفقود اعلام شده‌اند

این مقام دولت شرق لیبی افزود که حداقل ۴۰۰ نفر از قربانیان، به عنوان خارجی‌ها شناخته شده‌اند، بیشترین آنها از تبار سودانی و مصری هستند.

او اعلام کرد که در روز چهارشنبه حدود ۲۵۰ جسد پیدا شد، اما هنوز بیش از ۲۴۰۰ نفر به عنوان مفقود اعلام شده‌اند.

هشام ابوشکیوات، وزیر هوانوردی غیرنظامی دولت شرق لیبی، نیز به رویترز اعلام کرد که تا کنون بیش از ۵۳۰۰ نفر کشته شمارش شده‌اند و احتمالاً این آمار دو برابر می‌شود.

با توجه به اطلاعات گوناگون ارائه شده توسط مقامات لیبی، سازمان‌های بین‌المللی نگران از تعداد نهایی قربانیان حادثه بسیار سنگین است.

۱۰ هزار نفر” دیگر نیز مفقود شوند

یک مقام معتبر از فدراسیون بین‌المللی صلیب سرخ و جمعیت‌های هلال احمر تعداد قربانیان را به عنوان “بسیار زیاد” توصیف کرده و بیان کرده که ممکن است به “هزاران نفر” برسد و “۱۰ هزار نفر” دیگر نیز مفقود شوند.