تجمع حامیان مولوی گرگیج مقابل خانه‌اش
تجمع حامیان مولوی گرگیج مقابل خانه‌اش

تجمع حامیان مولوی گرگیج مقابل خانه‌اش؛ هواداران مولوی گرگيج، روحانی بانفوذ اهل سنت استان گلستان، روز یکشنبه ۲۵ دی ماه در مقابل منزل وی در شهر گالیکش تجمع کردند و خواستار لغو احضار این روحانی اهل سنت به «دادگاه ویژه روحانیت» شدند.

تجمع حامیان مولوی گرگیج مقابل خانه‌اش

به گزارش «کمپین فعالان بلوچ»، حامیان محمدحسین گرگیج مشهور به «مولوی گرگیج» که تعدادشان به ۱۰۰ نفر می رسید در راهپیمایی روز یکشنبه در حمایت از امام جمعه گالگیش شعار سر دادند.

تجمع امروز در واکنش به احضار تلفنی آقای گرگيج در روزهای گذشته برای حضور در دادگاه ویژه روحانیت برگزار شد. بر اساس گزارش ها، این روحانی هنوز به این دادگاه مراجعه نکرده است.

برخی گزارش‌ها حاکی از آن است که چند تن از نمایندگان دادگاه ویژه روحانیت پنجشنبه گذشته در مقابل منزل امام جمعه حاضر شده و به اطرافیان وی گفته بودند که او به نماز جمعه روز ۲۳ دی در گالیکش نرود و روز یک‌شنبه، ۲۵ دی نیز خود را به دادگاه معرفی کند.

از اتهامات و دلایل احضار اخیر این روحانی بانفوذ اهل سنت اطلاعی منتشر نشده است.

جمعه خونین زاهدان

مولوی گرگيج به سرکوب خشونت آمیز معترضان در ماه های اخیر واکنش نشان داد. او به شدت از اعدام ها و دستگیری های دسته جمعی در نماز جمعه ۱۶ دى انتقاد کرده بود.

آقای گرگیج ۱۲مهر همچنین از وقایع جاری کشور به ویژه تیراندازی نیروهای دولتی به معترضان در «جمعه خونین زاهدان» به عنوان یک «فاجعه» یاد کرد.