برادر حسن روحانی
برادر حسن روحانی به دریافت رشوه و کمک‌های انتخاباتی متهم شد

حسین فریدون، برادر حسن روحانی، به دریافت میلیاردها تومان رشوه از مدیران یک شرکت قطعه‌سازی کروز متهم شد.

برادر حسن روحانی به دریافت رشوه و کمک‌های انتخاباتی متهم شد

حسین فریدون، برادر حسن روحانی، رئیس جمهور پیشین ایران، به دریافت میلیاردها تومان رشوه از مدیران یک شرکت قطعه‌سازی کروز و همچنین کمک به فعالیت‌های انتخاباتی مجلس نهم متهم شده است.

اولین جلسه رسیدگی به پرونده شرکت قطعه سازی کروز یکشنبه دوم بهمن ماه برگزار شد و در این جلسه با استناد به گزارش سازمان اطلاعات سپاه اعلام شد که در سال ۹۴ حسین فریدون ۱۶ میلیارد ریال از مدیران این قطعه‌سازی دریافت کرده است. و آقای فریدون در حال حاضر به اتهام فساد مالی در زندان است و پرونده رشوه‌گیری از کروز یک پرونده جداگانه است.

حسین فریدون همچنین در سه نوبت برای «انتخابات مجلس نهم» مجموعاً ۱۸ میلیارد ریال از مدیران شرکت کروز دریافت کرده است. نماینده دادستان گفت: این مبلغ به حسین فریدون برای انجام کار شرکت کروز پرداخت شده است.

آقای فریدون درمهرماه سال ۹۸  به پنج سال زندان محکوم شد

آقای فریدون درمهرماه سال ۹۸ به دلیل پرونده رشوه‌خواری كه مرتبط با بدهکاران بانکی به پنج سال زندان محکوم شد.

گروه سایبری «عدالت علی» فروردین ماه امسال اسنادی را از زندان اوین فاش کرد که در آن فهرستی از «زندانیان خاص»مشاهده می‌شود و نام حسین فریدون نیز در آن قرار داشت.

بر اساس این اسناد، حسین فریدون در آن زمان در تعطیلات بوده است. در روزهای گذشته اخباری مبنی بر آزادی حسین فریدون منتشر شد که از سوی مسئولان سازمان زندان های ایران تکذیب شد.