مصطفی میرسلیم
بازداشت پسر مصطفی میرسلیم به اتهام همکاری با سازمان مجاهدین خلق

 بازداشت پسر مصطفی میرسلیم به اتهام همکاری با سازمان مجاهدین خلق؛مصطفی مرسلیم نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی از بازداشت فرزندش مهدی به اتهام همکاری با سازمان مجاهدین خلق به مدت ۵ سال در زندان خبر داد.

بازداشت پسر مصطفی میرسلیم به اتهام همکاری با سازمان مجاهدین خلق

وی روز دوشنبه ششم تیرماه در گفت وگو با خبرگزاری تسنیم اظهار داشت: به نظر می رسد مهدی پس از دو سال محرومیت در تیرماه ١٣٩٨ بازداشت و در بهمن ماه ١٣٩٩ به اتهام اقدام علیه نظام به پنج سال حبس تعزیری محکوم شد. وی پس از صدور حکم در بهمن ماه ١٣٩٩ به زندان اوین منتقل شد.

آقای ميرسلیم تایید کرد که در هیچ یک از مراحل دستگیری، بازجویی، و محاکمه و تجدید نظرخواهی مداخله نکرده است تا از هرگونه شک و شبهه جلوگیری شود.

دلیل همکاری پسر مصطفی میرسلیم با مجاهدین خلق؟

وی گفت: زمانی که دستگیر شد، با اطلاعاتی که ماموران امنیتی به من دادند، متوجه مواردی شدم که او را دستگیر کردند و فکر می‌کنم اگر زودتر متوجه این موارد شده بودم، با تنبیه مختصری می‌توانستم او را ازاین وضعیت نجات دهم.”

آقای مرسلیم دلیل همکاری پسرش با مجاهدین خلق را «ضعف جسمی و روحی» وی عنوان کرده است که «از زمان تولد با وی بوده است» اما توضیح بیشتری در این باره ارائه نکرد.

وی صرفا گفت: منافقین (مجاهدین خلق) با شناسایی و سوء استفاده از نقطه ضعف مهدی، او را تعقیب و محاصره کردند و سعی در کسب اطلاعات از او بدست بیاورند و این البته به دلیل نداشتن اطلاعات طبقه بندى شده بوده، موفقیتى جز به دام انداختن او به دست نیاوردند».