انتشار گاز سمی در چند ایستگاه مترو در تهران
انتشار گاز سمی در چند ایستگاه مترو در تهران

انتشار گاز سمی در چند ایستگاه مترو در تهران؛ صبح روز (دوشنبه ۱۵ اسفندماه ۱۴۰۱) اخباری مبنی بر انتشار گاز در ایستگاه متروی ارم سبز منتشر شد.

انتشار گاز سمی در چند ایستگاه مترو در تهران

صبح روز (دوشنبه ۱۵ اسفندماه ۱۴۰۱) اخباری مبنی بر انتشار گاز در ایستگاه متروی ارم سبز منتشر شد، با این حال، توضیحات مدیریت ارتباطات شرکت بهره‌برداری مترو، این خبر را رد کرد و گفت که برای برطرف کردن این ابهامات، عملیات عمرانی در یک ایستگاه نزدیک، انجام شده بود.

هادی زند: گرد و خاک ناشی از انجام عملیات عمرانی بود و انتشار گاز سمی نبود.

سرپرست مدیریت ارتباطات شرکت بهره‌برداری مترو، هادی زند، این اتفاق را به علت ناکارآمدی در یکی از ایستگاه‌های نزدیک ارم سبز، ادعا كرد.

او همچنین، گفت که هیچ گونه گاز سمی در این ایستگاه وجود نداشته است و تنها گرد و خاک ناشی از انجام فعالیت‌های عمرانی بوده است.

اعتراضات شبانه

در شهر تهران چند منطقه، از جمله محله نازی‌آباد، شهرک باقری، شهرک اکباتان، نارمک و شهر پردیس، شامگاه پنج‌شنبه، شاهد سردادن شعارهای شبانه و ضد حکومتی جمعی از مردم بودند. معترضان با شعار “مرگ بر حکومت دختر‌کش”، “مرگ بر حکومت بچه‌کش” و “مرگ بر حکومت داعشی” به حملات با گاز به مدارس و دانش‌آموزان دختر اعتراض کردند.

منطقه شهرک باقری در منطقه ۲۲ تهران، یکی از مناطقی بود که شامگاه پنج‌شنبه شاهد شعارهای شبانه و ضد حکومتی جمعی از مردم معترض بود.

در طول اعتراضات در شهرک باقری، مردم معترض با سردادن شعارهایی چون “مرگ بر حکومت بچه‌کش”، “مرگ بر طالبان، چه ایرانی، چه افغان”، “مرگ بر خامنه‌ای قاتل”، به حملات با گاز به مدارس و دختران دانش‌آموز اعتراض کردند.