افشای سندی محرمانه؛ ماجرای ماینینگ دانشگاه امام صادق چيست؟
افشای سندی محرمانه؛ ماجرای ماینینگ دانشگاه امام صادق چيست؟

افشای سندی محرمانه؛ ماجرای ماینینگ دانشگاه امام صادق چيست؟؛ از اسناد منتشر شده توسط گروه بلک‌ ریواد نشان می‌دهد که این دانشگاه که هدف آن پرورش کادر جدید برای جمهوری اسلامی بوده، به صورت گسترده و در سطح وسیع وارد فعالیت های ساختمان‌سازی شده است.

افشای سندی محرمانه؛ ماجرای ماینینگ دانشگاه امام صادق چيست؟

از اسناد منتشر شده توسط گروه بلک‌ ریوارد پس از هک کردن سایت و سامانه دانشگاه امام صادق نشان می‌دهد که این دانشگاه که هدف آن پرورش کادر جدید برای جمهوری اسلامی بوده، به صورت گسترده و در سطح وسیع وارد فعالیت های ساختمان‌سازی شده است. در همین زمان، سه سال پیش، به یکی از مراکز «استخراج رمز ارز» در ایران تبدیل شد.

بر اساس سند منتشر شده توسط گروه هک بلک ریوارد، دانشگاه امام صادق با ایجاد یک موسسه اعتباری، ساخت و ساز و مشارکت در ساخت و ساز در مناطق مختلف تهران از جمله «ساختمان غفاری، ساختمان سعدی و زمین (خیابان) فردوسی» را آغاز کرده است. .

مسئولان دانشگاه امام صادق در این سند با اشاره به اقدام این دانشگاه برای اخذ «مجوز استخراج ارزهای دیجیتال در کارخانجات پوشاک جامعه» گفتند که این مجوز را در تاریخ ۲۳ بهمن ۱۳۹۹ از سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی دریافت کرده‌اند. و رمزارزهای استخراج شده تحت پوشش این کارخانه ها آغاز شد.

استخراج رمز ارز

آنها همچنین تاکید کردند که «با توجه به سودآوری بالای استخراج ارزهای دیجیتال و وجود نیروگاه‌ها در کارخانه‌های تولید پوشاک در جامعه»، ورود دانشگاه امام صادق به «استخراج رمز ارز» یک «اقدام مثبت» است.

در ادامه این سند، مسئولان دانشگاه امام صادق خاطرنشان کردند: حتی در زمان بحران کمبود برق در سال ۱۴۰۰ که شرکت توزیع برق خراسان رضوی مزرعه ماینینگ ارز دیجیتال این دانشگاه را برای مدتی تعطیل کرد،آنها توانستند از دادگاهی در مشهد حکم فک پلمب این مزرعه استخراج رمز ارز را دریافت کنند تا این مزرعه استخراج ارز دیجیتال می تواند به فعالیت خود ادامه دهد.

گروه هک بلک ریوارد در ۳۰ دی ماه سایت دانشگاه امام صادق را هک کرد و قول داد «اطلاعات و اسناد به دست آمده» را عمومی کند.