غیرمسلمانان

منابع آگاه فاش کردند که یکی از نهادهای وابسته به علی خامنه‌ای، رهبر انقلاب اسلامی، اموال و املاک غیرمسلمانان را به زور مصادره می کند.

جامعه جهانی بهائی با انتشار گزارشی نگرانی خود را از مصادره فزاینده اموال بهائیان ایران توسط نهاد های خامنه ای ابراز کرده بود.

در این گزارش آمده است که افزایش مصادره اموال بهاییان ایرانی از طریق یکی از موسسات وابسته به علی خامنه ای “ستاد اجرایی فرمان امام” صورت گرفته است.

همچنین در این گزارش تاکید شده است که مصادره اجباری پول و اموال نشانه برنامه ریزی برای سرکوب هر مخالف مذهبی ایرانی است و این نقض حقوق بشر است.

دیان علایی، نماینده جامعه جهانی بهائی در مقر سازمان ملل در ژنو، نیز به نوبه خود تأکید کرد: «رهبران ایران با به فقر کشاندن و آواره ساختن بهائیان در حال انباشت ثروت برای خود هستند».

نماینده جامعه جهانی بهائی در مقر سازمان ملل در ژنو اظهار داشت: «مصادره اموال بهائیان و غیرمسلمانان نشان می‌دهد این سرکوب‌ها از سوی بالاترین سطوح رهبری ایران برنامه‌ریزی می‌شود».

شایان ذکر است ستاد اجرایی فرمان امام زیر نظر کامل رهبر جمهوری اسلامی اداره می شود و اخیراً دادگاه انقلاب استان سمنان به درخواست این ستاد دستور مصادره اموال و املاک شش شهروند بهایی را صادر کرده است.