پولشویی
افشای اسناد شبکه پولشویی؛ نماینده خامنه‌ای ماهانه ۲۰۰ هزار دلار دریافت کرده است!

عرب نیوز گزارش داد که اسناد مربوط به یک شبکه پولشویی را مشاهده کرده است که نشان می دهد “مبالغ زیادی” منابع مالی به ایران منتقل شده است وابوالفضل بهاءالدینی، نماینده رهبر جمهوری اسلامی پاکستان نیز از این شبکه ماهانه ۲۰۰ هزار دلار دریافت کرده است.

افشای اسناد شبکه پولشویی؛ نماینده خامنه‌ای ماهانه ۲۰۰ هزار دلار دریافت کرده است!

افشای اسناد شبکه پولشویی؛ عرب نیوز گزارش داد که اسناد مربوط به یک شبکه پولشویی را مشاهده کرده است که نشان می دهد “مبالغ زیادی” منابع مالی به ایران منتقل شده است

بر اساس این گزارش، تحقیقات درباره این شبکه در زمستان سال ۹۱ پس از دستگیری تعدادی از اعضای گروه زینبیون آغاز شد و اسناد مربوط به این شبکه كه توسط بازرسان پاکستانی به دادگاه ارائه شد. بازرسان پاکستانی این آزمایش شامل گزارش‌های تحقیقاتی و همچنین گزارش‌های چت پیام‌رسان واتس‌اپ ارائه شده است.

متهم اصلی این پرونده؟

اسناد حاکی از راه های غیرقانونی انتقال پول از طریق حواله است و همچنین نشان می دهد که شبکه پولشویی از زائران پاکستانی که برای رفتن به قم و شهر نجف در عراق، به ایران سفر می‌کردند، نیز استفاده کرده است.

در این اسناد همچنین از فردی به نام «علی رضا» به عنوان متهم اصلی این پرونده یاد شده بود که به نماینده علی خامنه ای پاکستان پول داده است.

علی رضا اوایل سال جاری به همراه ۱۲ نفر دیگر در کراچی به اتهام پولشویی و “ارتباط با یک سازمان اطلاعاتی خارجی” دستگیر شد و اعترافات وی منجر به دستگیری وصال حیدر نقوی، دستیار آقای بهاءالله شد.