حسن نوروزی
اظهارات حسن نوروزی پس از آتش زدن تابلوی دفترش

حسن نوروزی نماینده مردم رباط کریم در مجلس که پیش از این از کشتار معترضان در اعتراضات آبان ۹۸ حمایت کرده بود، گفت: صبح روز شنبه ۲۹ آبان، شخصی با “پرتاب کوکتل مولوتف تابلوی دفتر” وی را به آتش کشید. از این ماجرا نیز فیلم‌برداری کرده است.

عاملان آتش سوزی دفتر حسن نوروزی چه کسانی هستند؟

حسن نوروزی گفت: صبح روز شنبه ۲۹ آبان، شخصی با “پرتاب کوکتل مولوتف تابلوی دفتر” وی را به آتش کشید. از این ماجرا نیز فیلم‌برداری کرده است.

وی بدون اشاره به جزئیات افزود: فردی که دیروز فیلم آتش سوزی دفتر خود را در شبکه های اجتماعی منتشر کرده بود، دو روز پیش کشور را ترک کرد.

خبرگزاری فارس روز شنبه ۲۹ آبان ماه از آتش زدن تابلوی دفتر حسن نوروزی نماینده رباط کریم و بهارستان توسط افراد ناشناس خبر داد. آقای نوروزی در مصاحبه ای با دیده بان ایران در 14 آبان در رابطه با کشتار معترضان آبان ۹۸ گفته بود: “من یکی از کسانی بودم که به مردم شلیک کرد من بودم، حالا کی می خواهد ما را محاکمه کند؟”

اظهارات حسن نوروزی پس از آتش زدن تابلوی دفترش

حسن نوروزی، نایب رئیس کمیسیون حقوقی مجلس، مصاحبه خود درباره کشته شدن معترضان آبان ماه را یک اشتباه استراتژیک توصیف کرد او گفت: این اشتباه خاص استراتژیک بود که باید وقتی نماینده دارد با مردم صحبت می‌کند و پاسخ نامه را می‌دهد دیگر گوشی را جواب ندهد.

وی پس از واکنش های گسترده به این اظهارات، در مصاحبه ای دیگر با یکی از سایت های مجلس شورای اسلامی در ۲۴ آبان مدعی شد که این مصاحبه و خبرنگار جعلی بوده و انتشار این خبر کار منافقین بوده است، اما بعدا او مصاحبه را تایید کرد و گفت که این مصاحبه یک “اشتباه استراتژیک” بود.