احمدی‌نژاد
احمدی‌نژاد به سران جمهوری اسلامی: شما خیلی «کوتاهتر» از آن هستید که بخواهید کوروش بزرگ را حذف کنید

محمود احمدی نژاد در سفر به استان فارس در بازدید از مزار کوروش بزرگ به دلیل عدم اعلام روزی به نام کوروش بزرگ و از سوی جمهوری اسلامی و ممانعت از برگزاری جشن بزرگداشت وی به شدت انتقاد کرد.

چرا اجازه نمی دهیم روز کوروش برگزار شود؟

احمدی‌نژاد رئیس جمهور سابق جمهوری اسلامی روز جمعه ۲۸ آبان در سخنرانی در پاسارگاد گفت: یک سوال اساسی چرا اجازه نمی دهیم روز کوروش برگزار شود؟

وی در پاسخ به این سوال که چرا جشن بزرگ ملی برای بزرگداشت کوروش برگزار نشد، افزود: اگر نگران هستند که که حرفی علیه آنان زده شود، آیا نمی‌اندیشند که این همان چهره‌ای است که آنها از خودشان ساخته‌اند؟ برو اون صورت رو اصلاح کن با جلوگیری از مردم، چهره آنها در چشم ملت اصلاح نمی شود.

محمود احمدی نژاد گفت: اما اگر مشکل در چهره آنها نیست و مشکل این است که کوروش هرگز نباید دیده شود و یا نامش از تاریخ پاک نشود، بدانید که ۲۵۰۰ سال مستکبران و خودپرستان و خودخواهی تلاش کرد نام او را پاک کند اما ناکام ماند.

 احمدی‌نژاد به سران جمهوری اسلامی: شما خیلی «کوتاهتر» از آن هستید که بخواهید کوروش بزرگ را حذف کنید

رئیس دو دوره جمهوری اسلامی تصریح کرد: آن ها کوتاه تر از آن هستند که بتوانند قامت رشید کوروش بزرگ را که نه تنها از ایران ، بلکه از سراسر جهان و بعد از ۲۵ قرن به خوبی و با تکریم قابل مشاهده است، از نگاه‌ها بیندازند.

وی تاکید کرد: کوروش را نمی توان کنار گذاشت، زیرا ایران و ملت ایران را نمی توان از جغرافیا حذف کرد.آنان که به دنبال محو هویت ایرانی هستند، بدانند که فقط آبروی خود را می‌برند و زحمت ما می‌دارند.