باشگاه بارسلونا
آلبرت بنایژس

روزنامه های اسپانیایی امروز، دوشنبه ۲۲ آذر، واکنش خوان لاپورتا، رئیس باشگاه بارسلونا را به اتهامات آزار جنسی علیه آلبرت بنایژس، رئیس سابق مدرسه فوتبال بارسلونا “لاماسیا” منتشر کردند.

روزنامه آرا که در ایالت کاتالونیا چاپ می شود، گزارشی منتشر کرده بود که آلبرت بنایژس را به آزار جنسی کودکان آکادمی در زمان ریاست لاماسیا یعنی دهه نود و هشتاد متهم کرده بود.

یکی از دانش‌آموزان سابق مدرسه فوتبال بارسلونا به پلیس اسپانیا شکایت کرده بود که توسط رئیس سابق مدرسه مورد آزار جنسی قرار گرفته است. این دانش‌آموز تأیید کرد که بنایژس بسیاری از بچه‌های لاماسیا را مورد آزار و اذیت جنسی قرار داده است و انتظار می‌رود افراد بیشتری شکایت‌های مشابهی را ارائه کنند.

به نوبه خود، خوان لاپورتا، رئیس بارسلونا، تأیید کرد که مسئولان بارسا در حال حاضر در حال جمع آوری تمام حقایق و بررسی پرونده هستند و باشگاه بارسا از افراد آسیب دیده و خانواده های آنها حمایت می کند.

لاپورتا همچنین تاکید کرد که نسبت به استفاده از این پرونده برای تضعیف اعتبار باشگاهش هشدار داد وگفت: «رسوایی آلبرت بنایژس؟ او به دلایل واضحی این باشگاه را ترک کرده است. اگر از قبل در مورد این اتفاقات و اتهامات مطلع بودیم، هرگز او را استخدام نمی کردیم».

وی اضافه کرد: «ما منتظر اطلاعات بیشتر خواهیم ماند تا بتوانیم بیانیه واضح تری داشته باشیم. باشگاه با تمام قوا برای دفاع از منافع خود در مقابل کسانی که می خواهند بارسا را در این موضوع دخیل کنند، واکنش نشان خواهد داد».