ابراهیم رئيسی
ابراهیم رئيسی، متهم اعدام‌های تابستان ۶۷، هشتمین رئیس جمهور ایران شد

امروز شنبه ، وزارت کشور ایران اعلام کرد که در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران ، از مجموع 28 میلیون و ششصد هزار رای ، ابراهیم رئیسی بیش از 17 میلیون و ششصد هزار رای به دست آورد.

ابراهیم رئيسی، متهم اعدام‌های تابستان ۶۷، هشتمین رئیس جمهور ایران شد

 وزارت کشور ایران اعلام کرد که در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران ، از مجموع 28 میلیون و ششصد هزار رای ، ابراهیم رئیسی بیش از 17 میلیون و ششصد هزار رای به دست آورد.

فاصله آقای رئیسی با نفر دوم ، محسن رضایی ، که از این تعداد آرا سه میلیون و سیصد هزار رأی آورد ، بسیار زیاد است و انتشار نتایج اولیه نشان می دهد که وی به عنوان رئیس جمهور انتخاب شده است.

عبدالناصر همتی 2 میلیون و 400 هزار رأی رای دارد و امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی نیز حدود یک میلیون رای کسب کرده است.

ابراهیم رئیسی “آیت‌الله قتل‌ عام”

ابراهیم رئیسی ، 61 ساله ، متولد مشهد ، رئیس قوه قضائیه ، دومین حضور انتخاباتی زندگی‌ خود به عنوان رئیس جمهوری اسلامی ایران منصوب شد ، قبل از سال 96 حضور برجسته ای در سیاست داخلی ایران نداشت.

آقای رئیسی بیش از سه دهه یکی از شخصیتهای اصلی دادگستری ایران بوده است و در یک پرونده مهم مربوط به اعدام هزاران زندانی در تابستان 67 یکی از اعضای هیئت مرگ بود. هیئتی که برای دریافت مجوز اعدام‌های بیشتر با حسینعلی منتظری، قائم مقام وقت خمینی که به این اعدام‌ها معترض بود، دیدار کرد و از منتظری شنید که به خاطر این اعدام‌ها نام‌شان را در میان جنایت‌کاران تاریخ می‌نویسند

از آن زمان ، هزاران نفر از بازماندگان اعدام های تابستان سال 67 ، خونین ترین تقابل سیاسی بین دولت و منتقدان آن محسوب می‌شود، از ابراهیم رئیسی به عنوان عامل جنایت نام برده‌اند ، اما در دادگستری جمهوری اسلامی ، چنین مأموریتی عامل رشد و ترقی ابراهیم رئيسی شده است.