آشکار شدن هویت دختری که پلیس سرش را به جدول کوبید
آشکار شدن هویت دختری که پلیس سرش را به جدول کوبید

آشکار شدن هویت دختری که پلیس سرش را به جدول کوبید؛ دادبان، یک گروه مشاوره حقوقی برای فعالان حقوق بشر، هویت دختر معترضی در شیراز را فاش کرد که ماموران پلیس در جریان اعتراضات شیراز سرش را به جدول خیابان کوبیدند.

آشکار شدن هویت دختری که پلیس سرش را به جدول کوبید

این گروه در روز پنجشنبه ۱۸ اسفند اعلام کرد که نام این زن جوان زهرا حقیقتیان است که همراه با خواهرش در اعتراضات دوم مهر ماه سال ۱۴۰۰ در شیراز حضور داشته و پس از بازداشت خواهرش، با ماموران به مشاجره پرداخته است.

پس از انتشار ویدیویی که نشان می‌داد چگونه ماموران پلیس در جریان اعتراضات شیراز به دختری جوان و بی‌گناه ضرب و شتم وحشیانه کردند، خشم و نفرت از این اقدام وحشیانه در فضای مجازی شدیداً افزایش یافت.

این ویدیو به عنوان یکی از نمادهای خشونت و سوءاستفاده از قدرت در برابر زنان به شمار می‌آمد و حتی در رسانه‌های خارجی نیز پخش شد.

حق ندارد حرفی بزند

بنظر می‌رسد که زهرا حقیقتیان پس از ماه‌ها گذشته از روزهای تهدیدآمیز، به تصمیم گرفته است که دیگر سکوت نکند و با بیان حقیقت و ترس‌هایش به بیان خود، این اتفاقات را برای همه ما شفاف کند.

درباره تهدیدها و اذیت‌هایی که او و خانواده‌اش با آن مواجه شده‌اند، او گفته است که به او گفته شده بود که حق ندارد حرفی بزند وگرنه برای او و خانواده‌اش به اذیت خواهند پرداخت.